Jak nie płacić podatku za zakłady bukmacherskie?

Podatki od zakładów bukmacherskich są największą bolączką polskich typerów. Należą do jednych z najwyższych w Europie i sprawiają, że duża część z wygranej nie trafia do kieszeni gracza, ale do kasy państwa. Dlatego tak wiele osób poszukuje sposobu na ominięcie płacenia podatku w bukmacherce. Czy da się ich uniknąć?

Odkąd w Polsce działalność bukmacherów została uregulowana ustawą hazardową, wprowadzono też opodatkowanie tej działalności. I oznacza to, że nie tylko bukmacher musi płacić podatki, ale także gracze. I podatek zapłacimy nie tylko od wygranej, ale już od samej kwoty zakładu. Jedynym plusem jest cała procedura, ponieważ to nie gracze zajmują się rozliczaniem podatków, ale bukmacher.

Sposoby na ominięcie podatku

Część typerów próbuje ominąć podatki, obstawiając na zagranicznych serwisach, co zdecydowanie odradzamy. Za korzystanie z nielegalnych bukmacherów grożą konsekwencje prawne, w tym utrata całej wygranej. Czy legalnie można unikać płacenia podatku? Na aktualnej liście bukmacherów w Polsce, znajdziemy wielu, którzy w swojej ofercie mają promocję nazywaną najczęściej „graj bez podatku”. 

Na czym polega gra bez podatku u bukmacherów?

Gra bez podatku polega na tym, że bukmacher oferuje podniesienie wygranej o kwotę obowiązującego podatku, czyli ok. 12% jeśli gracz spełni określone w promocji warunki. Promocja jest na tyle popularna wśród graczy, że bukmacherzy oferują ją tymczasowo. Żeby na nią trafić, trzeba na bieżąco sprawdzać ofertę danego bukmachera. Wśród firm bukmacherskich, u których promocja najczęściej się pojawia, są: Noblebet, LV BET, Betclic, Fortuna, forBET czy TOTALbet. W każdym przypadku wygląda to podobnie, bukmacher bierze na siebie kwotę podatku, pozwalając grać za pełną stawkę zakładu. Promocje poszczególnych bukmacherów różnią się między sobą warunkami i czasem trwania.

Jaki podatek trzeba zapłacić od zakładów?

Podatki od zakładów bukmacherskich w Polsce są niestety jednymi z najwyższych w Europie:

 1. Podatek od każdego postawionego zakładu: 12%
  To znaczy, że stawiając zakład za 10 zł, tak naprawdę stawiamy za 8,8 zł.
 2. Podatek od każdej wygranej powyżej 2280 zł
  Czyli wygrywając np. 3000 zł na rękę otrzymamy zaledwie 2700 zł

Plusem w tej sytuacji wydaje się fakt, że to nie gracze muszą rozliczyć się z Urzędem Skarbowym, ale bukmacher. To on według prawa jest odpowiedzialny za wszystkie kwestie podatkowe, w tym pobranie kwoty podatku od zakładu i wypłacenie kwoty wygranej na zakładach, pomniejszonej już o podatek. 

Bukmacherzy również widzą problem w wysokich podatkach, które ich zdaniem blokują rozwój branży i sprawiają, że cały czas mnóstwo graczy trafia do nielegalnych, zagranicznych bukmacherów. Dlatego proponują wprowadzenie zmian, które mają wpłynąć na obniżenie stawek poprzez wprowadzenie tzw. GGR (Gross Gaming Revenue). System GGR polega na wyliczaniu podatku na podstawie sumy środków finansowych wniesionych przez graczy do kasy bukmachera, która to suma jest jednak obniżona o wypłaty wygranych. Dzięki temu polscy bukmacherzy płaciliby niższy podatek, a co za tym idzie, mogliby oferować swoim graczom wyższe kursy i korzystniejsze zakłady.

Flashscore, Mecze na żywo, Skróty meczów 0

  Pokaż więcej postów
  Zgłoś błąd
  STS bonus nowy