Kto zostanie mistrzem Ekstraklasy w sezonie 2021/2022?

Przed nami decydujące kolejki piłkarskiej Ekstraklasy, w której trzy zespoły powalczą o tytuł mistrza kraju. W najlepszej sytuacji znajduje się Raków Częstochowa, który ma lepszy bilans bezpośredni z goniącymi go zespołami: Pogonią Szczecin oraz Lechem Poznań. Ostatnie kolei na pewno nie będą jednak łatwe dla zespołu z Radomia. Lider tabeli, który ma wszystko w swoich rękach, zawsze jest obciążony większą presją i musi ciężko walczyć o każdy komplet punktów. 

Marek Papszun sfinalizuje swoją wielką misję?

Marek Papszun jest obecnie postrzegany za najlepszego trenera klubowego w Polsce. Objął Raków Częstochowa w 2016 roku otrzymując pełne zaufanie ze strony władz klubu. Efekt? Szybki awans do I Ligi. W sezonie 2018/2019 Raków awansował do Ekstraklasy. Pomimo, że klub z Radomia był skazywany na porażkę, zajął 10. miejsce i pewnie utrzymał się w lidze. W sezonie 2020/2021 Raków zdobył wicemistrzostwo Polski oraz Puchar Polski. Markowi Papszunowi pozostał jeden cel – mistrzostwo kraju. Jego klub na trzy kolejki przed końcem jest liderem tabeli i do końca sezonu zmierzy się jeszcze z zespołami: Cracovii, Zagłębia Lubin oraz Lechii Gdańsk. Serwis protypy.pl postrzega Raków Częstochowa jako głównego faworyta do zostania mistrzem Polski sezonu 2021/2022. 

Lech walczy o ósme mistrzostwo kraju na 100-lecie klubu

Drugi w tabeli, z taką samą liczbą punktów, plasuje się Lech Poznań. Kolejorz ma jednak gorszy bilans bezpośredni i w przypadku takiego samego wyniku punktowego przegra rywalizację z Rakowem. W Poznaniu gorąco wierzą w ósme mistrzostwo Lecha według superbet recenzja. W końcu 100-lecie klubu założonego w 1922 roku zobowiązuje! Do końca sezonu, podopieczni Macieja Skorży zagrają spotkania przeciwko Piastowi Gliwice, Warcie Poznań oraz Zagłębiu Lubin. Także kwestia Pucharu Polski rozegra się pomiędzy Lechem i Rakowem. Finał zaplanowano na 2 maja. 

Pogoń zaprzepaściła szanse na mistrzostwo?

Nie tylko Raków Częstochowa walczy w sezonie 2021/2022 o pierwsze mistrzostwo w historii klubu. W ślad za nim idzie Pogoń Szczecin, która rozgrywa naprawdę dobry sezon. Klub ze Szczecina przegrał jednak w 31. kolejce Ekstraklasy z Rakowem Częstochowa i jego szanse na ostateczny triumf bardzo spadły, o czym przekonuje serwis naszetypy.pl. Pogoń znajduje się na trzecim miejscu w tabeli tracąc trzy punkty do Lecha Poznań oraz Rakowa. Warto zaznaczyć, że z oboma klubami ma gorszy bilans spotkań. To oznacza, że Portowcy musieliby wygrać wszystkie trzy mecze do końca i liczyć na to, że Lech i Raków zgubią min. 4 punkty.

Flashscore, Mecze na żywo, Skróty meczów 0

    Pokaż więcej postów
    Zgłoś błąd
    STS bonus nowy