Stawka w zakładach bukmacherskich - ile powinna wynosić

Stawka jest jedną z bardziej istotnych rzeczy dla każdego typującego. To ona w końcu w największym stopniu definiuje potencjalną wygraną. Ona też wskazuje na to, na jakie ryzyko decyduje się w czasie zawierania zakładu bukmacherskiego. Ile jednak powinna ona wynosić, by móc nazwać ją optymalną? O czym należy przy tym pamiętać i za ile tak właściwie typować, by robić to w zgodzie ze zdrowym rozsądkiem? Odpowiedzi - poniżej.

Wysokość stawki - jak ją ustalić?

Ustalanie stawki zajmuje przeciętnemu typującemu kilka sekund. W końcu wystarczy wpisać ją w odpowiednie pole formularza kuponu - i sprawa załatwiona. Tymczasem jednak warto jednak się nad tym pochylić i zastanowić się, ile tak właściwie owa stawka powinna wynosić. Nie ma tutaj jednej i szablonowej liczby - w końcu każdy może sobie pozwolić na mniej lub więcej (każdy jest też mniej lub bardziej zamożny). Można jednak śmiało powiedzieć, że rozsądna stawka to taka, która jest adekwatna do tego, jak wyglądają nasze typy na dziś. Jak wyglądają, a konkretnie - w jaki sposób powstawały.

Oczywiście warto pamiętać, że choć stawka może być wysoka lub niska, nigdy nie powinna stanowić całości posiadanego przez nas u bukmachera budżetu. Stawianie wszystkiego na jedną kartę w świecie zakładów wzajemnych to coś, na co zdecydowanie nie powinniśmy się decydować - głównie dlatego, że łatwo można w ten sposób zostać z niczym. Nawet jeśli nasze typy dnia są sprawdzone i przemyślane, a my stawiamy na pewniaka, musimy pamiętać, że sport bywa przewrotny - i to częściej niż nam się zdaje. Właśnie dlatego stawka może być wysoka, ale zawsze i u każdej osoby istnieje górna granica, której raczej nie warto przekraczać.

O czym należy pamiętać ustalając stawkę?

Co zatem wziąć pod uwagę podczas ustalania stawki idealnej - takiej, która nie będzie za wysoka, ale też za niska? Przede wszystkim własne typy bukmacherskie, ale nie tylko. Spójrzmy między innymi na:

  • kursy na dane zdarzenie - mniejsze wskazują na to, że bukmacher jest przekonany, że dane zdarzenie wystąpi; większe zachęcają oczywiście do większego ryzyka - a to powinno nas odwodzić od wyższych stawek,
  • nasza analiza bukmacherska - im pewniejsi jesteśmy naszego wyboru i rynku, który wskazaliśmy, tym większą stawkę możemy na niego postawić. Jeśli typujemy wyłącznie na bazie intuicji, albo nie róbmy tego wcale, albo też zdecydujmy się na niewielką stawkę,
  • potencjalna wygrana - jeśli obstawiamy spotkanie na niskim kursie, stawianie wysokiej stawki zwyczajnie nie kalkuluje się. Nawet jeśli wygrana będzie dość pewna, będzie też niewielka - a zawsze ryzykujemy, że spotka nas wynik, którego moglibyśmy się nie spodziewać,
  • posiadane środki - jeśli jeden budżet planujemy wykorzystać na zakłady na cały miesiąc, pamiętajmy, żeby wziąć to pod uwagę przy ustalaniu składki. Najlepiej jest traktować postawione środki jako przegrane - wtedy też będzie nam łatwiej do tego wszystkiego podejść.

Jak dużo środków wpłacać do bukmachera?

Oczywiście duże znaczenie w tym, jaką stawką będą obarczone kupony realizujące nasze typy bukmacherskie ma budżet, jaki posiadamy. W świecie bukmacherskim jest tak, że to osoby posiadające najmniej zazwyczaj bardziej swobodnie wydają swoje środki i są bardziej skore do stawiania wszystkiego na jedną kartę.

Do bukmachera zawsze wpłacajmy tyle środków, na ile jesteśmy w stanie sobie pozwolić. Pamiętajmy, by traktować je nie jako inwestycję (zakłady bukmacherskie nie są takową), a jako środki stracone na rozrywkę. Tylko wtedy będziemy mogli zachować rozsądek przy ich wpłacaniu, a ewentualne przegrane po prostu nie będą nas boleć. Pamiętajmy, że wpłacanie środków do bukmachera nie powinno naruszać znacząco naszego budżetu domowego. Jeśli mamy jakiekolwiek problemy z zapanowaniem nad tym, legalni bukmacherzy mogą nam pomóc z poradzeniem sobie z nimi. Wystarczy, że ustalimy u nich odpowiednie limity - czy to na maksymalną stawkę sumaryczną, czy też na czas spędzony w ich serwisach internetowych. Odpowiednie opcje do tego znajdziemy w ustawieniach naszego konta.

Flashscore, Mecze na żywo, Skróty meczów 0

  1. W Betfan legalne obstawianie bez podatku!
    Bonus 3000 PLN + 100 PLN bez ryzyka. Kod: BETONLINE
Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
STS bonus nowy