Arabia lepsza od Egiptu

25.06.2018 18:10

W swoim pożegnalnym meczu FIFA World Cup Russia 2018 reprezentacja Arabii Saudyjskiej pokonała 2:1 drużynę narodową Egiptu i zakończyła zmagania na trzecim miejscu w grupie „A”.

Pojedynek Saudyjczyków z „Faraonami” dostarczył nadspodziewanie wielu emocji. Nie zabrakło też zwrotów akcji. Prowadzenie objęli Egipcjanie za sprawą genialnego Mohameda Salaha, który w 22. minucie spotkania wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem rywali.

Dwadzieścia minut później Arabia stanęła przed szansą wyrównania, ale Fahad Mosaed Al Muwallad Al Harbi nie wykorzystał rzutu karnego. Doskonałą obroną popisał się 45-letni golkiper Essam El Hadary, najstarszy uczestnik mistrzostw świata w historii.

To jednak nie zniechęciło ekipy z azjatyckiej konfederacji, która dążyła do odwrócenia losów spotkania. Jeszcze przed przerwą podyktowany został drugi rzut karny, który tym razem na gola zamienił Salman Al Faraj.

Upór Arabii Saudyjskiej został w pełni wynagrodzony w piątej minucie doliczonego czasu gry, kiedy to Salem Al Dawsari strzelił zwycięską bramkę. Bramkę na wagę trzeciego miejsca w grupie „A”.