Chorwacja ograła Nigerię

16.06.2018 23:55

Obyło się bez niespodzianki w drugi meczu grupy „D” rosyjskiego mundialu. Obsadzani w roli tzw. czarnego konia turnieju Chorwaci bez większych problemów pokonali Nigeryjczyków (2:0).

Europejczycy kontrolowali boiskowe wydarzenie zarówno w pierwszej, jak i w drugiej połowie. Prowadzenie objęli w 32. minucie spotkania, kiedy po stałym fragmencie gry, w sporym zamieszaniu, piłkę do własnej bramki skierował Oghenekaro Etebo. Co ciekawe, Chorwaci nie oddali przez pierwsze 45 minut ani jednego celnego strzału, a na przerwę schodzili z prowadzeniem.

Druga połowa nie różniła się specjalnie od tej pierwszej. Gwoździem do trumny Nigeryjczyków faul w polu karnym w 70. minucie meczu. Jedenastkę na bramkę pewnie zamienił Luka Modrić.

Dzięki wygranej 2:0 w pojedynku z Nigerią, Chorwacji objęli prowadzenie w grupie „D” Mistrzostw Świata w Rosji. W pierwszym meczu w tym zestawieniu Argentyna jedynie zremisował 1:1 z Islandią.