Iniesta już strzela!

12.08.2018 06:10

W swoim trzecim meczu w japońskiej J-League Andres Iniesta strzelił swoją premierową bramkę w „Kraju Kwitnącej Wiśni”. Dodatkowe smaczku tej sytuacji dodaje fakt, że doszło do tego w „polskim meczu”.

Vissel Kobe z Hiszpanem i Łukaszem Podolskim (urodzonym w gliwickiej Sośnicy) w składzie mierzyło się bowiem z Jubilo Iwatą, zespołem Krzysztofa Kamińskiego, byłego bramkarza Ruchu Chorzów.

Wynik spotkania otworzył w 15. minucie właśnie Iniesta, który wykorzystał prostopadłe podanie Podolskiego w pole karne, przyjmując efektownie piłkę, a następnie ogrywając naszego golkipera i umieszczając ją w pustej już bramce.

Na 2:0 w 56. minucie spotkania podwyższył Kyogo Furuhashi po asyście Brazylijczyka Wellingotna. Gości stać było już tylko na honorowe trafienie. Na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry na listę strzelców wpisał się Kengo Kawamata.