Japonia sensacyjnie wygrywa

19.06.2018 20:15

Zwycięstwo Japonii z Kolumbią (2:1) w pierwszym meczu grupy „H” na Mistrzostwach Świata w Rosji to jedna z największych sensacji turnieju, ustępująca jedynie porażce Niemców z Meksykiem (1:2) i remisowi Argentyny z Islandią (1:1).

Los Cafeteros” przystąpili do pierwszego meczu rosyjskiego mundialu bez swojej największej gwiazdy w wyjściowej jedenastce. James Rodriguez rozpoczął mecz na ławce, z powodu urazu, który wyłączył go w tygodniu z treningów. Jednak wszystko co najgorsze dla Kolumbijczyków zdarzyło się trzy minuty po pierwszym gwizdku, kiedy idiotyczne zachowanie Carlosa Sancheza kosztowało ich rzut karny i grę w dziesięciu przez całe spotkanie.

Jedenastkę na bramkę zamienił Shinji Kagawa. Kolumbia jeszcze przed przerwą zdołała się podnieść, wyrównując po trafieniu Juana Quintero z rzutu wolnego. W drugiej odsłonie dominowali jednak Azjaci, którzy na kwadrans przed końcem zdobyli zwycięskiego gola. Jego autorem Yuya Osaka.