Lech lepszy od Płocka

23.07.2018 07:45

Piłkarze Lecha Poznań rozgrywki Lotto Ekstraklasy zainaugurowali wyjazdową wygraną nad Wisłą Płock (2:1). Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Portugalczyk Pedro Tiba, jeden z nowych nabytków „Kolejorza”.

W drugim niedzielnym spotkaniu 1. kolejki rozgrywek polskiej ekstraklasy doszło do pojedynku dwóch ekip, które w przerwie między sezonami przeszły prawdziwą rewolucję, wliczając w to także zmiany na ławce trenerskiej. Wisłę Płock po Jerzym Brzęczku, który poprowadzi reprezentację Polski, objął Dariusz Dźwigała, a Lecha Poznań po Nenadzie Bjelicy (Dinamo Zagrzem) Ivan Djurdjević.

Nieznacznym faworytem potyczki był „Kolejorz”, ale płocczanie upatrywali swojej szansy w tym, że rywal miał już w nogach dwa mecze w I rundzie eliminacji Ligi Europy UEFA oraz podróż do odległej Armenii, co mogło się odbić na jego postawie. Zwłaszcza, że wszyscy inni pucharowicze też tracili punkty.

Lech jednak potrafił wyłamać się z tego schematu. Podopieczni Djurdjevicia objęli prowadzenie w 16. minucie po uderzeniu Łukasza Trałki, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego. Na kwadrans przed końcem wyrównał Merebashvili, który wykorzystał fatalny błąd Jasmina Buricia.

Losy zwycięstwa ważyły się do ostatniej minuty, ale wówczas decydujący cios zadała Pedro Tiba, który przepięknym wolejem pokonał bramkarza Wisły Płock i dał trzy punkty swojemu nowemu zespołowi. Jego transfer, opiewający na sumę 1 mln euro, zaczął się już spłacać.