Lech uratował remis

27.07.2018 07:30

Piłkarze Lecha Poznań w ostatnich minutach wyjazdowego pojedynku z Szachciorem Soligorsk uratowali remis, dzięki czemu znacznie zwiększyli swoje szanse na awans do III rundy eliminacji UEFA Europa League.

Kolejorz”, delikatnie rzecz ujmując, w czwartek nie zachwycił. Podopieczni Ivana Djurdjevicia byli dłużej przy piłce, ale tak naprawdę niewiele z tego wynikało. To drużyna gospodarza objęła prowadzenie w 53. minucie za sprawą reprezentanta Albanii, Elisa Bakaja,

Kiedy już się wydawało, że spotkanie zakończy się jednobramkową wygraną Białorusinów, dali o sobie dać Portugalczycy z Lecha. Pedro Tiba zagrał doskonałą piłkę do Joao Amarala, a ten pewnie pokonał bramkarza rywali, w swoim debiucie.

Rewanż nie będzie tylko formalnością, bo rywale swoje potrafią, ale wydaje się, że klub ze stolicy Wielkopolski nie powinien mieć większych problemów z osiągnięciem korzystnego rezultatu. Zwłaszcza, że zagra u siebie.

Więcej powodów do zadowolenia z naszych pucharowiczów ma tylko Jagiellonia, która ograła 1:0 Rio Ave. Legia i Górnik przegrywały z przedstawicielami ligi słowackiej, kolejno 0:2 ze Spartakiem Trnawa i 0:1 z AS Trenczyn.