Niemcy przegrywają na inaugurację!

17.06.2018 19:00

Sensacyjnym rozstrzygnięciem zakończył się pierwszy mecz grupy „F” piłkarskich mistrzostw świata, w którym broniący tytułu Niemcy przegrali z targaną skandalem obyczajowym reprezentacją Meksyku!

Od pierwszych minut drugiego niedzielnego pojedynku lepsze wrażenie sprawiali Meksykanie, którzy byli doskonale zorganizowani w obronie. Dzięki wysokiemu pressingowi raz za razem odbierali Niemcom piłkę i wyprowadzali bardzo groźne kontry. Po jednej z nich, w 35. minucie spotkania Hirving Lozano pokonał, wracającego do gry w meczach o stawkę Manuela Neuera.

Jeszcze przed przerwą, dosłownie trzy minuty po stracie gola, obrońcy tytułu mogli wyrównać. Jednak potężną bombę Toniego Kroosa z rzutu wolnego na poprzeczkę sparował Guillermo Ochoa. W drugiej połowie Niemcy dążyli do wyrównania, a Meksyk ciągle kontrował. Obie drużyny mogły zdobyć bramkę, ale żadnej z nich się to nie udało, więc wynik 1:0 nie uległ zmianie. Sensacja stała się faktem.

Meksyk tym zwycięstwem w zasadzie zapewnił sobie awans do 1/8 finału rosyjskiego mundialu. Natomiast Niemcy mocno skomplikowali sobie sprawę, ale jeszcze za wcześnie, żeby ich całkowicie skreślać. W końcu w grupie mają jeszcze Szwedów i Koreę Południową, ekipy, które spokojnie powinni pokonać.