Pogoń bez punktów, Piast z kompletem

31.07.2018 08:05

W ostatnim spotkaniu 2. kolejki Lotto Ekstraklasy, piłkarze Pogoni Szczecin nie sprostali zawodnikom Piasta Gliwice, przegrywając przed własną publiką w stosunku 0:2.

Mecz szczecinian z gliwiczanami rozstrzygnął się bardzo szybko, bo już po mniej więcej dziesięciu minutach. Można powiedzieć, nawiązując do boksu, że „Portowcy” zostali znokautowani w pierwszej rundzie.

W szóstej minucie spotkania wynik otworzył Joel Valencia, pięć minut później na 2:0 podwyższył Mateusz Mak. Po tych dwóch nieoczekiwanych ciosach, pomimo starań, drużyna gospodarza nie potrafiła się już podnieć.

Dla Pogoni to już druga porażka. W pierwszej kolejce okazała się bowiem słabsza od Miedzi Legnica (0:1). Z kolei Piast odniósł drugie zwycięstwo, na inaugurację pokonał bowiem innego z beniaminków, Zagłębie Sosnowiec (2:1).