Polska zdeklasowała Litwę

13.06.2018 06:05

W swoim ostatnim teście przed wylotem do Rosji na piłkarskie mistrzostwa świata, dokładnie na tydzień przed meczem z Senegalem, Biało-Czerwoni rozbili na PGE Narodowym reprezentację Litwy w stosunku aż 4:0.

Dzieło zniszczenia już w pierwszej połowie spotkania rozpoczął kapitan polskiej drużyny narodowej. Robert Lewandowski wpisał się na listę strzelców dwukrotnie, ustalając wynik do przerwy (2:0). Pierwsza akcja padła po składnej akcji całego zespołu i asyście Macieja Rybusa, a druga po uderzenie z rzutu wolnego, wywalczonego przez Arka Milika.

W drugiej odsłonie wtorkowego pojedynku doszło do wielu zmian personalnych i zmiany ustawienia, ale nie wybiły one z rytmu „Orłów Nawałki”. Wynik na 3:0 podwyższył Dawid Kownacki, a Kuba Błaszczykowski wykorzystując rzut karny ustali rezultat meczu (4:0).

Trudno ze sparingu ze słabiutkimi Litwinami wyciągać daleko idące wnioski i porównywać ich z którymkolwiek z rywali, ale było widać, że polscy piłkarze łapią świeżość, której tak bardzo brakowało podczas meczu z Chile (2:2).

Reprezentacja Polski już dzisiaj uda się do Soczi, gdzie mieści się jej mundialowa baza. Pierwszy mecz we wtorek 19 kwietnia przeciwko Senegalowi (godz. 17:00).