Wilczek już strzela

17.07.2018 08:50

Pominięty przez Adama Nawałkę przy wyborze 23-osobowej kadry na Mistrzostw Świata w Rosji, polski snajper Broendby Kopenhaga nie zwalnia tempa. Po znakomitej końcówce minionego sezonu również nowy rozpoczął od trafienia.

Kamil Wilczek, bo to o nim mowa, ze względu na udział w zgrupowaniach polskiej drużyny narodowej przed rosyjskim mundialem, później dołączył do kolegów z zespołu klubowego. Z tego też powodu w meczu inaugurującym zmagania ligowe zasiadł na ławce rezerwowych.

Na boisku pojawił się dopiero w drugiej połowie, w roli jokera. Dokładnie 61. minucie spotkania i już 120 sekund później wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik pojedynku z Randers FC na 2:0 dla swojej ekipy.

Była to już 25 bramka byłego króla strzelców polskiej ekstraklasy w lidze duńskiej. Dorobek ten Kamil Wilczek zgromadził w 60 meczach.