Wisła z kompletem punktów

28.07.2018 06:05

W drugim piątkowym meczu Lotto Ekstraklasy piłkarze Wisły Kraków pokonali 2:1 na własnym stadionie Miedź Legnica, absolutnego beniaminka najwyższej klasy rozgrywkowej.

Biała Gwiazda” na prowadzenie wyszła pod koniec pierwszej odsłony, kiedy to Zdenek Ondrasek najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym legniczan. Cztery minuty po przerwie Dawid Kort podwyższył na 2:0.

W tym momencie wydawało się, że emocje już się skończyły. Goście jednak nie ustępowali, dążyli do zdobycia kontaktowej bramki i ta sztuka udała im się na dwadzieścia minut przed końcem regulaminowego czasu gry.

Sędzia podyktował dla gości rzut karny, a ten na bramkę zamienił Marquitos. Na więcej piłkarzy beniaminka nie było jednak już stać i tym samym trzy punkty zostały pod Wawelem.